Alzheimer Hastası Kadir Babanın Yaşam Savaşı

Alzheimer Hastası Kadir Babanın Yaşam Savaşı

Alzheimer Hastası Kadir Babanın Yaşam Savaşı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan turizmci Yıldıray Karayiğit, evinde yatalak halde baktığı 72 yaşındaki Alzheimer hastası arkadaşının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için destek bekliyor.
44 yaşındaki turizmci Yıldıray Karayiğit, yıllarca restoranlarda beraber garsonluk yaptığı arkadaşı Kadir Taş’ın Alzheimer hastalığına yakalanmasının ardından, Kemeraltı mahallesi 105. sokaktaki evine alarak bakmaya başladı. Taş, hastalığının ilerlemesiyle birlikte yatağa mahkum oldu. Arkadaşının , bakımının zorlaşmasıyla işe gidemez hale gelen Karayiğit, Kadir Taş’ı 1-2 defa tedavi için Devlet Hastanesi’ne götürdü. Ancak hastane , yaşlı adamı muayene ettikten sonra evine geri gönderdi.

Çaresiz kalan Yıldıray Karayiğit devletin arkadaşına sahip çıkmasını istedi. Karayiğit gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kadir babaya 2 aydır evimde bakıyorum.Ancak durumu 15 gündür kötüye gitmeye başladı.Hastanede 3 gün yattı . Doktorlar , beyinde erime olduğunu ve böbreklerinin çalışmadığını söyledi. Ben vicdanımla bakıyorum.Onunla ilgilenmekten işe gidemez oldum. Hastaneye ve kaymakamlığa bıraktım devlet sahip çıksın diye ama aynı gün geri getirip apartman kapısına bırakmışlar. Alzheimer hastası olduğu için huzurevi kabul etmiyor. Bakımevinde de sıra beklememiz gerektiğini söylediler. Çaresiz halde ne yapacağımı şaşırdım. Devletimiz merhametli. Suriyeli sığınmacılara bile kucak açıp sahip çıktı. Bende Kadir babaya sahip çıkılmasını istiyorum” dedi.
Ortada kalan Alzheimer hastası Kadir Taş ise devletin kendisine kucak açıp sahip çıkmasını bekliyor,

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE