65 turiste gıda zehirlenmesi şoku

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki, beş yıldızlı bir otelde kalan 65 turist, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu.

Muğla 09.08.2017, 20:44
65 turiste gıda zehirlenmesi şoku

Bodrum, Kuyucak Mevkisi'ndeki beş yıldızlı bir otelde konaklayan 65 turistte, dün akşam yemeğinin ardından karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayeti meydana geldi. Bunun üzerine otel yetkilileri, sağlık ekiplerine bilgi verdi. Gıda zehirlenmesinden şüphelenilen turistlere ilk müdahale 112 Acil Servis ekiplerince otelde yapıldı. Bazı turistler ise kendi imkanları ile hastanelere başvurdu.

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gıda zehirlenmesi şüphesiyle 45'i kamu, 20'si de özel hastanelere kaldırılanların turist olduğunu belirtti. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan turistlerin tedavilerinin yapılıp taburcu edildiğini, hayati tehlikelerinin bulunmadığını belirten Tekin, "Şu anda hastanede yatan ve durumu ciddi olan kimse yok. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine de bilgi verildi. Araştırmalar devam ediyor. Otelden su ve diğer numuneler alındı" dedi.

Yorumlar (0)