Muğla Haberleri

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin Tam Donanımlı Hayvan Hastanesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Veterinerlik Fakültesi'nin Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayata geçirmek üzere tasarladığı tam donanımlı hayvan hastanesi projesi tanıtıldı.

MSKÜ Veterinerlik Fakültesi Klinik Hizmetlerinin projesi olan eğitim ve araştırma hayvan hastanesi projesinin tanıtımı, Bodrum’da yapıldı.
Bodrum Trafo Kafe’de gerçekleşen toplantıya; Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Üyesi Veteriner Hekim Ahmet Kurt, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Artay Yağcı, Prof. Dr. Cem Şen, Prof. Dr. Mustafa Aytaç, Prof. Dr. Aziz Bülbül ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum üyeleri katıldı.

Konuşma yapan Prof. Dr. Artay Yağcı, “Uluslararası standartlara sahip olarak kurulacak hayvan hastanesinin, Bodrum’a yakışacağını düşünüyoruz. Donanımlı bir hastane olacak. İçinde Onkoloji, Kökhücre, Tomografi, MR, Göz hastanesi ile Fizik Tedavi Merkezi olan bir kurum olacak. Ayrıca buradaki veteriner arkadaşlarımızın da faydalanacağı bir yer olacağını düşünüyoruz. İçinde Pet Oteli’nin de olacağı bu merkezde, kedi, köpek ve ayrıca yaban hayvanlarının da tedavilerini yapmayı planlıyoruz. Veterinerlik kliniğimizle birlikte yürüteceğimiz bu çalışmalarda, belediye başkanımız Ahmet Aras’tan destek istiyoruz” dedi. Başkan Aras, proje üzerindeki gerekli çalışmalar için bir komisyon kurulmasını istedi.

Akademik bir birim olan eğitim ve araştırma hayvan hastanesinin projesi üzerinden, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile Bodrum Belediyesi arasında bir protokol yapılması da görüşüldü. Toplantı sonunda Başkan Aras’a sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Aras’a hediye olarak, TEMA Vakfı’nın Elazığ Bademli ormanına dikilmek üzere 5 fidan dikildiğini gösteren belge takdim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu