Muğla Haberleri

Muğla Menteşe, Bodrum, Milas, Datça, Marmaris ve Fethiye'den deprem bölgesine 9 tır yardım!

Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki deprem sonrası Muğla’nın bir çok ilçesinde yardım kampanyası başlatıldı. Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe, Bodrum, Milas, Datça, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde başlatılan kampanyada 9 tır yardım malzemesi toplandı.

VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile yetkililer, yardım malzemelerinin yüklendiği tırların bulunduğu Muğla Sosyo-kültürel alandan bir araya geldi. Gürün, burada yaptığı açıklamada, 41 vatandaşın hayatını kaybettiği deprem felaketinin herkesi üzüntüye boğduğunu söyledi.

Kendilerinin de ilk andan itibaren tüm ekiplerini teyakkuza geçirerek AFAD’dan haber beklediklerini belirten Gürün, “Bölgede yeterli sayıda ekip ve ekipman olduğu için bize ihtiyaç duyulmadı. Özellikle bölgede görev yapan canla başla kurtarma çalışmalarında mücadele veren ekipleri kutluyorum.” dedi.

Vatandaşlar tarafından belediyelere ulaştırılan gıda, ısınma ve giyeceklerden oluşan yardım malzemelerinin deprem bölgesine gönderildiğini belirten Gürün, vatandaşlara teşekkür etti.

Konuşmanın ardından tırlar deprem bölgesine uğurlandı.

Bir cevap yazın