Muğla Haberleri

Muğla Marmaris’te sosyal mesafe unutuldu! Vatandaşlar plajlara akın etti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde havaların ısınmasıyla tatilciler plajlara akın etti. Koronavirüs ile mücadele kapsamında tedbirleri hiçe sayan vatandaşlar sosyal mesafe kuralını ihlal etti. O anlar dikkat çekti.

Muğla’nın Marmaris ilçe merkezinde Halk Plajı ile Uzunyalı ve İçmeler mevkilerinde bulunan plajlara hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte vatandaşlar akın etti.

DENİZİN KEYFİNİ ÇIKARDILAR

Plajlardaki şezlonglar neredeyse dolarken, büyük bölümü aynı ailelerden olan tatilcilerin sosyal mesafe kuralını hiçe sayıp, maske takmamaları dikkat çekti. Denize girenlerin yanı sıra, iki metre aralıklarla konumlandırılmış şezlonglarında uzanıp denizden gelen esintiyle serinlemeye çalışanlar, güneşlenenler ve kitap okuyup anın keyfini çıkaranlar da oldu.

“DİKKAT ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Plajda çocuklarıyla eğlenenler özçekim de yaparak sosyal medya hesaplarında paylaştı. Ailesiyle plaja gelen Mahmut Öngöç (32), “Babam, eşim ve çocuklarımla deniz keyfi yapıyoruz. Sosyal mesafe kuralına dikkat etmeye çalışıyoruz. Deniz keyfi sonrası maskelerimizi takarak evimize döneceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu