Muğla Haberleri

Muğla Marmaris, Aquamasters Yüzme Şampiyonası'na yakışmayan olay!

Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın Marmaris ayağı yapıldı. Yarışmanın son anlarında yaşanan olay ise yarışmaya gölge düşürdü. İddiaya göre Tolga Öcal isimli yarışmacı Seyfi Diker isimli yarışmacıyı kasten düşürdü ve yarışmanın birincisi Ukraynalı yüzücü Iryna Bolshakova şampiyon oldu.

SEYFİ DİKER AĞLADI

Aquamasters Marmaris yüzme yarışmasında iddiaya göre 40 yaşındaki Tolga Öcal, 13 yaşındaki Seyfi Diker’i yarışmanın son anında yarışmacılar bitiş çizgisine çıktığı sırada kasten düşürüyor ve Ukraynalı sporcu Iryna Bolshakova arkadan gelip yarışı 1. tamamlıyor. Bunun üzerine düşürülen Seyfi Diker de ağlıyor.

SÖYLER: YÜZÜCÜ BOZUNTUSU KASITLI OLARAK ÇOCUĞU DÜŞÜRDÜ

Olayın görüntülerini Facebook’tan paylaşan Serdar Söyler, “Bu yüzücü bozuntusu küçük çocuğu kasıtlı olarak yere düşürdü. Irina 1.geldi, kendisi de diskalifiye oldu, masterler açık su yarışlarına kara leke sürdü. Irina da utanmadan 1.lik madalyasını boynuna taktı. Küçük çocuk hıçkıra hıçkıra baş hakem Mehmet Çoban’ın kucağında sağlık kabinine taşınırken Tolga isimli yüzücü ve Irina gizliden birbirlerine tebessüm ediyorlardı. Sonrada birlikte kahvelerini yudumlamaya gitmiş olmalılar.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın