Afyonkarahisar haberleriİzmir HaberleriManisa HaberleriMuğla Haberleri

Muğla, Manisa, İzmir ve Afyonkarahisar’a yarın için flaş uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son değerlendirmelerini vatandaşlar ile paylaştı. Kurum tarafından yapılan açıklamalara göre yarın Muğla, Manisa, İzmir ve Afyonkarahisar’da aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca bölge genelinde yer yer toz taşınımı beklendiği ifade edildi. İşte MGM tarafından yapılan son değerlendirme…

MGM Ege Bölgesi için son değerlendirmelerini paylaştı. Kurum tarafından yapılan açıklamalara göre, İç Ege’de zaman zaman kuvvetli fırtına esmesi bekleniyor. Ayrıca yarın Muğla, Manisa, İzmir ve Afyonkarahisar’da aralıklı sağanak yağış beklendiği ifade edildi.

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

A.KARAHİSAR 11°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
İZMİR 16°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MANİSA 15°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MUĞLA 15°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Türkiye için hava durumu uyarısı

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Trakya ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Marmara’nın güneydoğusu, İç Anadolu ile Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Güney ve İç Ege ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ( Çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar, ağaç veya direklerin devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.