Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Muğla, Kütahya, İzmir dikkat: Bugün başlıyor!

Ege Bölgesi’nde yaşayan bir çok vatandaş ise hangi illerde hangi günler sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığını merak ediyorlar. İşte Muğla, İzmir, Kütahya, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Manisa için sokağa çıkma kısıtlamasının detayları…

Türkiye’de corona virüsüne karşı tedbir kararları uygulanmaya devam ediliyor. Bu nedenle yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde Pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Ege Bölgesi’nde yaşayan bir çok vatandaş ise hangi illerde hangi günler sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığını merak ediyorlar. İşte Muğla, İzmir, Kütahya, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Manisa için sokağa çıkma kısıtlamasının detayları…

Bu hafta sonu için vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlaması araştırmasına başladı. Bir çok vatandaş, “Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?” sorusunun cevabını internet sayfalarında araştırıyorlar. Ege Bölgesi için sokağa çıkma kısıtlamasının detaylarını haberimizde verdik.

Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı?

Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması risk durumuna göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle hafta sonları düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma 21.00-cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde uygulanıyor.

Ege’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması

Muğla, Kütahya, İzmir illeri yüksek risk grubunda olan iller arasında yer alıyor. Bu nedenle bu illerde Pazar gününün tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Manisa orta risk grubundaki iller arasında yer alıyor. Bu nedenle bu illerde Pazar günü 21.00’da başlayan kısıtlama Pazartesi günü 05.00’de sona erecek.

Uşak düşük risk grubundaki iller arasında yer alıyor. Bu nedenle bu illerde Pazar günü 21.00’da başlayan kısıtlama Pazartesi günü 05.00’de sona erecek.