Muğla Haberleri

Muğla dikkat! Bodrum Marmaris ve Fethiye sağanak yağış ve rüzgar uyarısı!

Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçeleri Meteoroloji uyarısına göre sağanak yağış ve rüzgar etkili oldu. Muğla'da cadde ve sokaklar su biikintisi ile dolarken Bodrum'da ise saatteki hızı 40 ila 50 kilometreyi bulan lodos ile sağanak, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Fethiye'de ise saatteki hızı 50 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle Fethiye Körfezi'nde yaklaşık 1 metrelik dalgalar oluştu.

Muğla’nın ilçelerinde sağanak yağış ve rüzgar etkili oldu. Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de etkili olan sağanak yağış ilçeleri olumsuz etkiledi.

MARMARİS
Marmaris’te sağanakla derelerden gelen su, denizin rengini değiştirdi. Derelerdeki çamurlu suyun döküldüğü bölgelerde deniz, kahverengiye döndü.

Sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Tepe, Kemeraltı, Çamdibi, Beldibi mahalleleri ve okullar bölgesindeki yayalar ile sürücüler zor anlar yaşadı.

Sahillerde ve yat limanında yüksek dalgalar oluştu. Yat limanındaki işletmeler, dalgalardan etkilendi. Birçok işletme kapatıldı, açık olanlar önlem aldı.

Bodrum
Bodrum’da saatteki hızı 40 ila 50 kilometreyi bulan lodos ile sağanak, günlük yaşamı olumsuz etkiledi.
Kumbahçe sahilindeki bazı işletmelerin masa ve sandalyeleri, dalgalar nedeniyle devrildi. Dalgaların zaman zaman sahildeki iş yerlerine vurması nedeniyle, işletmeciler kapı ve pencerelerde tedbir aldı.

Fethiye
Saatteki hızı 50 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle Fethiye Körfezi’nde yaklaşık 1 metrelik dalgalar oluştu.

Çalış plajında işletmesi bulunan Mutlu Uzunoğlu, AA muhabirine, kış aylarının başından beri bu kadar kuvvetli rüzgarla karşılaşmadıklarını, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı iş yerinde nöbet tuttuğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Kapalı