GündemMuğla Haberleri

Muğla Datça’dan acı haber! Cesedine ulaşıldı

Muğla’nın Datça ilçesinde balıkçı teknesi alabora olmuştu. Teknenin alabora olması sonucunda denizde kaybolan kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen Yankı Kocabaş’ın cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderilecek.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde İçmeler sahilinde yürüyüş yapan vatandaşlar kıyıda bir kişinin hareketsiz yattığını fark edince durumu yetkililere bildirdi. Bölgeye gelen 112 Acil Servis ekibi ve güvenlik güçlerinin yaptığı incelemede, hayatını kaybeden kişinin balıkçı teknesinin alabora olması sonucu kaybolan Yankı Kocabaş olduğu belirlendi.

Sahil güvenlik, polis ve dalgıç ekibi bölgede bir süre inceleme yaptı. Evli ve iki çocuk babası Kocabaş’ın cenazesinin Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Muğla’nın Datça ilçesinde 24 Ocak’ta, Knidos Antik Kenti’ne yaklaşık 5 metre mesafede içinde 5 kişinin bulunduğu balıkçı teknesinin alabora olması sonucu 4 kişi kendi imkanlarıyla sahile çıkmayı başarmış, kaybolan Yankı Kocabaş’ı bulmak için arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.