Gündem

Muğla Bodrum’da pompalı tüfekle Arzu Ertan’ı öldüren şahsın cezası belli oldu!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 9 Ağustos'ta Fikret Bayırlı tarafından pompalı tüfekle öldürülen Arzu Ertan davasında gelişme yaşandı. Fikret Bayırlı  yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 9 Ağustos’ta Fikret Bayırlı tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülen Arzu Ertan’ın davasının görülmesinin ardından yeni bir gelişme yaşandı.

AYAĞININ TAKILDIĞINI İFADE ETTİ

Fikret Bayırlı, davanın 4’üncü duruşmasına, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, taraf avukatları, öldürülen Arzu Ertan’ın babası Server Ertan ve avukatı Gizem Pekder ise salonda hazır bulundu.

“MÜEBBET HAPİS CEZASI”

Fikret Bayırlı, savunmasında kasten öldürme suçunu kabul etmediğini ve olay günü ayağının takılması sonucu tüfeğin ateş aldığını iddia etti. Mahkeme, Bayırlı’ya ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet cezası verdi.

Duruşma sonrası Arzu Ertan’ın ailesinin avukatı Çisem Pekder, “Biz bu olayda sanığın, maktulü tasarlayarak öldürdüğünü düşünüyoruz ancak verilen bu karar da iyi hal ve haksız tahrik indirimi yapılmadığı için bir nebze vicdanları rahatlatmıştır” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler