Muğla Haberleri

Muğla Bodrum’da korkutan yangın! Mahalleli yangını söndürmek için seferber oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı makilik alanda yangın çıktı Meydana gelen yangının büyümesi üzerine mahalleli seferber olarak yangını söndürmeye çalıştı. İlçeyi dumanlar kaplarken 2 minibüste maddi hasar oluştuğu öğrenildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Konacık Mahallesi’ndeki makilik alanda nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Meydana gelen yangının evlere yakın bir bölgede çıkması üzerine mahalle sakinleri seferber olarak ellerinde kova ve hortumlarla yangına müdahale etti.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Bölgeyi kaplayan yoğun duman nedeniyle araç sürücüleri trafikte zor anlar yaşadı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Amirliği yangın söndürme ekipleri sevk edildi. 6 arazöz ve 20 itfaiye eri, mahalle sakinleri ile beraber alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Evlere yakın bir bölgede çıkan yangının söndürülmesi ile mahalle sakinleri rahat bir nefes aldı. Yangında iki minibüste maddi hasar oluşurken, karaya çekilen bir tekne ise kül oldu.

MAKİLİK VE ZEYTİNLİK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Mahalle sakinleri ise yangını iki çocuğun çıkardığını iddia ederek, “Çocuklar daha sonra araziden kaçarken görülmüş. İtfaiye erleri ve mahalle sakinleri hep beraber yangını söndürdük” dedi.

Yangın nedeniyle 5 dönüm makilik ve zeytinlik alan zarar görürken, yangının çıkış sebebi belirlenmeye çalışılıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu