Muğla Haberleri

Muğla Bodrum’da kırmızı alarma geçildi! 

Muğla'nın Bodrum ilçesinde seyahat yasağının kaldırılması ile birlikte emniyet güçleri deneti noktalarını arttırarak kırmızı alarma geçti. Vatandaşlar bugün seyahat yasağının kalması ile Bodrum'a akın etti. 

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya hızla yayılırken ülkeler arasında pandemi ilan edildi. Türkiye’de ilk koronavirüsü vakasının görülmesinin ardından bazı illere seyahat yasağı getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilim kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına 2. normalleşme döneminin 1 Haziran’da uygulanacağını belirmesinin ardından Muğla Bodrum’da bugün kırmızı alarma geçildi.

YOĞUNLUK YAŞANDI

Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte yola çıkan tatilciler Muğla’nın Bodrum ilçesine ulaştı. Emniyet güçleri kırmızı alarma geçerek trafik uygulama noktalarında kontrolleri en üst seviyeye çıkardı. Şehir dışından gelen özellikle 34 ve 06 plakalı araçlarda ateş ölçümü ve kimlik kontrolü yapıldı. Öte yandan Antalya girişlerinde de zaman zaman yoğunluk yaşandığı görüldü.

ÖZELLİKLE 34 VE 06 PLAKALI ARAÇLAR AKIN ETTİ

Bodrum’da evleri bulunan tatilciler seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte yola çıktı. Özellikle İstanbul ve Ankara’dan gelen tatilciler Torba kavşağında yoğunluk oluşturdu. Gece yarısı yola çıkan tatilciler öğlen saatlerinde Bodrum’a ulaştı. Olası yoğunluğu tahmin eden Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ilçe girişinde geniş güvenlik önlemi aldı. Şehir dışından gelen özellikle 34 ve 06 plakalı araçlarda ateş ölçümü ve kimlik kontrolü yapıldı. Ekiplerin kontrollerinin ardından ilçeye gelen tatilciler Bodrum’a güvenli bir şekilde giriş yaptı.

“YASAK KALKAR KALKMAZ BODRUM’A ULAŞTIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’da seyahat yasağının kalkacağını müjdelemesinin ardından hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan illerden özellikle İstanbul’da yaşayan vatandaşlar hazırlıklarını tamamlayarak 1 Haziran gecesi yola çıktı. Öğlen saatlerinde Bodrum’da olan tatilciler rahat bir nefes aldıklarını söyleyerek, “Gece yasak kalkar kalkmaz yola çıktım ve sonunda Bodrum’a ulaştım” dedi.

İstanbul’dan gece saatlerinde yola çıkarak Bodrum’a gelen Mehmet Aktürk isimli vatandaş, “Bodrum güzel, havası güzel, insanları güzel. Seyahat yasağının kalmasını bekliyordum. 3-4 kere başvurdum reddedildim e-devletten. Sonra işte yasağı kaldırdı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yola çıktık” dedi.

OTOBÜSLER KONTROL EDİLİYOR

Yolcu otobüsleriyle Bodrum’a gelen tatilcilerin ise Torba uygulama noktasından polis ekipleri tarafından ateşleri ölçülüyor. Tüm otobüsler teker teker kontrol edilip yüksek ateşi olanlar sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler