GündemMuğla Haberleri

Muğla Bodrum’da iğrenç olay! Vatandaşa 700 kg tarihi geçmiş et yedireceklerdi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce İlçe genelinde yapılan denetimlerde bir yemek firmasının mutfağında vatandaşlara yedirecekleri öğrenilen 700 kilo tarihi geçmiş et ele geçirildi.

İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Ele geçirilen ürünler hayvan sağlığı açısından da güvenilir bulunmadığından, Bodrum Belediyesi Zabıta ve Temizlik ekiplerine teslim edilip gömülerek imha edildi. İşletme sahibine idari para cezası uygulandı.

DENETİMLER YIL BOYU DEVAM EDECEK

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin mesai saatleri dışında da denetimlerine devam ettiği bildirildi. Yetkililer; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak’ın, vatandaşın sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişimi konusunda son derece hassas olduğunu ve bu yöndeki denetimlerde vatandaşın sağlığı ile oynayanlara asla müsamaha gösterilmemesi konusunda kesin talimat verdiğini bildirdi. Kaymakam Bekir Yılmaz’ın da kararlı bir şekilde denetimlere devam edilmesi ve görülen olumsuzluklara karşı kimseye ayrıcalık tanınmaksızın gerekli idari ve adli işlemlerin başlatılması talimatı verdiği ve bu kapsamdaki denetlemelerin yıl boyu devam edeceği öğrenildi.