Muğla Haberleri

Muğla Bodrum’a üç günde 300 bin araç girdi!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Kurban Bayramı'ndan dolayı son 3 günde 300 bine yakın araç girdi. Ege'nin tatil beldelerinden biri olan Bodrum'daki halk plajlarındaki bayram yoğunluğu dikkat çekti.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlar yoğunluk oluştururken alınan bilgilere göre son 24 saatte 90 bin araç giriş yaparken son 3 günde de 300 bine yakın aracın giriş yaptığı bildirildi.

HALK PLAJLARINDAKİ BAYRAM YOĞUNLUĞU DİKKAT ÇEKTİ

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bodrum’da Kurban Bayramı’nın ilk günü yoğunluk oluştu. Son 24 saatte 90 bin, son 3 günde 300 bine yakın aracın giriş yaptığı ilçedeki oteller, koronavirüs tedbirleri kapsamında belirlenen kapasitenin tam doluluk oranına ulaştı. Halk plajlarındaki bayram yoğunluğu da göze çarptı.

Öte yandan, belediye tarafından pandemi nedeniyle hayata geçirilen ‘Güvenli alan’ projesi kapsamında tüm işletmeler denetlendi.

24 SAAT KONTROL

Polis ve jandarma ekipleri de havadan ve karadan 24 saat esaslı kontrollerini sürdürüyor. İlçe girişindeki Torba uygulama noktasında bölgeye giriş yapan araçlar denetlenerek, vatandaşların kimlik ve maske kontrolleri yapılıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu