Muğla Haberleri

Muğla Bodrum'da kuyuya düşen 100 kiloluk domuz kurtarıldı!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kuyuya düşen 100 kilo ağırlığındaki domuz 6 saatte çıkarıldı. Bahçesindeki kuyuda domuz gören vatandaş şoke oldu. Bodrum Belediyesi ekipleri, 10 metrelik su kuyusuna düşen domuz uzun süren çalışma sonrasında kurtarıldı. 

Önceki gün akşam saatlerinde, Yalıkavak Mahallesindeki bir vatandaşa ait mandalina bahçesine giren yetişkin yaban domuzu su kuyusuna düştü. Gelen sesler üzerine dışarıya çıkan ev sahibi Mehmet Demir, 10 metre derinliğindeki boş su kuyusuna büyük bir domuz görünce şok oldu. Belediye ekiplerine haber veren Demir domuza yemek vererek başından ayrılmadı.

Akşam saatlerinde yaklaşık bir saat boyunca domuzu çıkarmaya çalışan ekipler, havanın kararması nedeniyle müdahaleyi sabah saatlerine erteledi. Bugün erken saatlerinde bölgeye hareket eden Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü görevlileri bölgeye getirdikleri vinç ve kuyuya sarkıttıkları halat yardımıyla yaban domuzunu dışarı çekmeyi başardı. Ekipler, müdahaleden önce domuza çok sayıda sakinleştirici iğne yapmak durumunda kaldı. Müdahale yaklaşık 6 saat boyunca devam etti.

Yaban domuzu daha sonra nakil aracı ile Torba Geçici Hayvan Bakımevine götürüldü. Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Tuğçe Kayış, kuyudan başarılı bir şekilde çıkarılan yaban domuzunun yaklaşık 100 kilogram ağırlığında erkek bir domuz olduğunu belirterek tedavisinin ardından doğal ortama geri bırakılacağını söyledi.

Bahçe sahibi Mehmet Demir ise hassas çalışmalarından dolayı Belediye ekiplerine teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı