Gündem

Muğla Akbük kül oldu!

Muğla’nın turistlik koylarında Akbük’te orman yangını çıktı. Otların tutşmasıyla başlayan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. İtfaiye ekipleri yangını sabah saatlerinde güçlükle söndürebildi.

Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Akbük koyu yangındı. Gece saatlerinde bir arazide meydana gelen yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüse de kontrol altına alınarak söndürüldü. Edinilen bilgiye göre; Akbük-Akyaka yol ayrımında zeytinlikte otların bilinmeyen bir nedenle tutuşması ile başlayan yangın, rüzgarın da şiddeti ile kısa sürede büyüdü.

Zeytin ağaçları zarar gördü

Çevre halkının ihbarı sonrası bölgeye çok sayıda Orman Tipi İtfaiye Arazözleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri sevk edildi. Yangının gee başlamasından dolay sadece karadan müdahale edilirken, bölge halkı da ellerinde geldiğince itfaiye ekiplerine yardım etti. Vatandaşlar ellerinde çalılarla yanan otlara müdahale etti. Şiddetli rüzgar nedeniyle güçlükle kontrol altına alınan yangında ormanlık alan ve zeytin ağaçları zarar gördü. Emniyet güçleri yangınla ilgili soruşturma başlattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu