Ekonomi

MTV ödemeleri bugün başladı! MTV ödemesi nasıl yapılır? Ödeme ekranı için tıklayın!

Yılda iki defa ödenmesi zorunlu olan MTV ikinci taksit ödemeleri bugün başladı. Arabası olan vatandaşlar ve araba sahibi olmak isteyenler MTV ödemeleri hakkında araştırmalar yapıyorlar. Peki, 2020 MTV ödemesi nasıl yapılır? Ödeme ekranı için haberimizin içindeki bağlantıya tıklayın.

İlk taksiti 2020 Ocak ayında ödenen MTV ikinci taksit ödemeleri bugün başladı. 31 Temmuz’a kadar vatandaşlar ödeme işlemlerini yapabilecekler. Şimdi arabası olan ve araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından MTV araştırması yapılıyor. Peki, MTV nedir?

MTV nedir?

MTV yılda iki defa ödenmesi zorunlu olan bir vergi türüdür. Otomobil ve motosiklet sahibi olanların yanı sıra uçak, tekne, helikopter gibi hava ve deniz taşıtları sahipleri de MTV ödemekle yükümlüdür.

MTV ödemesi nasıl yapılır?

İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan “MTV Ödeme” alanına sadece plaka ve TC kimlik numarası bilgilerini girerek MTV ödeme işlemlerini yapabilirler. Gelir İdaresi Başkanlığının “www.gib.gov.tr” internet sitesi üzerinden 02.00-22.00 saatlerinde ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Gelir İdaresi Başkanlığı MTV ödemesi yapmak için tıklayınız.

İlgili Makaleler