Gündem

MS Bakanlığı acı haberi verdi: Hakkari'de 3 asker şehit, 1 asker yaralı

Son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla PKK/YPG’li teröristler tarafından Hakkari sınırında 3 askerin şehit edildiği, 1 askerin yaralandığı öğrenildi. 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Bugün Hakkâri sınır bölgesindeki bir üs bölgemize PKK/YPG’li teröristler tarafından Irak kuzeyinden yapılan havan atışları neticesinde üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır” denildi.

Teröristlerin saldırısı sonucu 3 askerin şehit olduğu, bir askerin yaralandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Teröristlere ait hedefler ateş altına alındı”

“Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmış olup, hava harekatı ile desteklenen operasyonlar da başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”

Bir yanıt yazın