GenelGündem

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Trafik Para Cezası (TPC) borcu olanlar dikkat: İnternetten ödeme yapacaklara duyuru yapıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Trafik Para Cezası (TPC) ödemesi yapacaklara önemli açıklamada bulundu. Gelir İdaresi Başkanlığı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Trafik Para Cezası (TPC) ödemesi yapacak vatandaşlara internet üzerinde çok sayıda sahte internet sitesi düzenlendiğini tespit ettiklerini ve bu tür sahte internet siteleri üzerinden kredi kartı ve şahsi bilgileri ele geçirmeye çalıştıklarını duyurarak vatandaşları uyardı.

GİB UYARIDA BULUNDU

GİB’den yapılan açıklamada, “Başkanlığımız tarafından elektronik ortamda sunulan hizmetlerin yer aldığı İnteraktif Vergi Dairesinin logosu ve ekran görüntüleri kullanılarak özellikle Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ve Trafik Para Cezası (TPC) ödeme işlemlerine ilişkin sahte internet siteleri oluşturulduğu tespit edilmiştir. Bu tür sahte internet siteleri ile mükelleflerin kredi kartı, şahsi bilgileri vb. usulsüz bir şekilde ele geçirilmeye çalışılmaktadır.” denildi.

Açıklamada şöyle devam edildi: “Mükelleflerimizin sahte internet siteleri nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için, Başkanlığımız ile ilgili her türlü işlemlerinin (MTV ve TPC ödeme vb.) tarayıcıya www.gib.gov.tr yazılarak yapılmasına, ödeme işlemlerinin de Başkanlığımız resmi internet sitesi (www.gib.gov.tr), GİB Mobil uygulaması veya tarayıcıya anlaşmalı bankanın internet sitesi adresinin yazılarak yapılmasına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Konuyla ilgili hak kayıplarının önlenmesi için mağduriyet ve şikayetlerin şahsi olarak adli makamlara iletilmesi gerekmektedir.”