EkonomiGündem

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeyenler dikkat: 8 Şubat’a kadar ücretsiz olacak!

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri 31 Ocak’a kadar yapılması gerekiyor. 31 Ocak’ta sona erecek olan MTV ödemeleriyle ilgili bir açıklama geldi. Ziraat Bankası tarafından MTV kampanyası duyuruldu. Ziraat Bankası müşterilerinin yararlanabileceği kampanyanın detayları belli oldu.

Ziraat Bankası tarafından MTV kampanyası kararı alındı. Alınan bilgilere göre, Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine ücretsiz 4 taksit imkanı sunuldu. Ziraat kartlarıyla MTV ödemesi yapanlara ücretsiz 4 taksit uygulanabilecek.

MTV KAMPANYASI DETAYLARI;

MTV kampanyasına ilişkin detaylar banka tarafından açıklandı. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kampanya 1 Ocak – 8 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak işlemler için geçerli olacaktır. Bu tarihler arasında Ziraat Mobil, İnternet Şube, ATM ve www.gib.gov.tr (https://ivd.gib.gov.tr, https://intvrg.gib.gov.tr) kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başak kartınızın kredi kartı özelliği ile yapacağınız MTV ödemelerinizde işlemler 4 taksite bölünecektir.

Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kampanya kapsamına dahil edilecektir.

Bankkart’ın banka kartı özelliği, Bankkart Ücretsiz ve Bankkart Business ürünleri ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil edilmeyecektir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne ilişkin detaylı bilgiye https://www.gib.gov.tr/gibmevzuat adresinden ulaşabilirsiniz.