Gündem

Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödeyenler dikkat: Ocak ayı için duyuruldu!

Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödeyenler dikkat… Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödeyecek vatandaşlar tarihleri araştırmaya başladı. Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödeyecek vatandaşlar her yıl 2 taksitle ödüyor. Motorlu Taşıt Vergisi MTV ne zaman ödenecek? Motorlu taşıt vergisi MTV ödemesi ne kadar olacak? İşte detaylar

2022 MTV NE ZAMAN ÖDENİR?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yılda iki kez ödenir. Bu vergi aracın yaşı, motor hacmi ve hangi taşıt grubuna girdiğine göre farklı şekillerde hesaplanır.

2022 yılı için en düşük hesaplanan MTV 137 TL olurken en yüksek hesaplanan MTV ise 32 bin 633 TL olarak hesaplandı. Bu hesaplamaları aracınızın durumuna göre direkt olarak e-Devlet üzerinden hesaplanmış fiyatını görebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kullanıcılara sunulan GİP uygulaması üzerinden de direkt olarak vergi borcunuzu sorgulayabilir ya da ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Bilgi almak için dilerseniz; bulunduğunuz şehirdeki vergi dairesini ziyaret edebilirsiniz.

MTV SON ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN?

Belirli kriterlere göre hesaplanan borcun ödemesi iki taksit olarak 2022 yılının Ocak ayında ve Temmuz ayında ödenir. Bu ödemeler için herahangi bir gün belirlenmemiştir.