EkonomiGündemKamu

Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödeyecekler dikkat: Duyuru yapıldı!

Her yıl 2 taksit halinde ödenen Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödemeleri ile ilgili Ziraat Bankası tarafından açıklama yapıldı. Motorlu Taşıt Vergisi’nin Temmuz ayı 2. taksidi için Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizde ücretsiz 3 taksit sunulacağı açıklandı. Kampanyanın ise 31 Temmuz’da biteceği öğrenildi.

Kampanya Koşulları:

Kampanya 1-31 Temmuz 2022 tarihleri için geçerli olacaktır. Bu tarihler arasında Ziraat Mobil, İnternet Şube, ATM ve www.gib.gov.tr (https://ivd.gib.gov.tr, https://intvrg.gib.gov.tr) kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başak kartınızın kredi kartı özelliği ile yapacağınız MTV ödemelerinizde 300 TL ve üzerindeki işlemler 3 taksite bölünebilecektir.

Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kampanya kapsamına dahil edilecektir.

Bankkart’ın banka kartı özelliği, Bankkart Ücretsiz ve Bankkart Business ürünleri ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil edilmeyecektir.

300 TL altı işlemler kampanya kapsamına dahil edilmeyecektir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne ilişkin detaylı bilgiye https://www.gib.gov.tr/gibmevzuat adresinden ulaşılabilecektir.T.C. Ziraat Bankası A.Ş. kampanya koşullarını değiştirme veya durdurma hakkına sahiptir.