EkonomiKamu

Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödemeyenler dikkat: Ücretsiz olacak!

Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödemesini yapmayanlar dikkat… Ziraat Bankası duyurdu. Ziraat Bankası’ndna alınan bilgilere göre Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödemesini hala yapmayan Ziraat Bankası müşterilerine taksit imkanı ve taksitin ücretsiz olacağı duyuruldu.

Her yıl 2 taksit halidne ödenen Motorlu Taşıt Vergisinin Ocak ayı taksiti için açıklama yapıldı. 6 gün sonra bitecek olan ödemeler ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödemesi yapmamış olan vatandaşlara Ziraat Bankası ücretsiz 4 taksit imkanı sunduğunu duyurdu.

ÜCRETSİZ TAKSİT İMKANI

Kampanya 1 Ocak – 8 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak işlemler için geçerli olacaktır. Bu tarihler arasında Ziraat Mobil, İnternet Şube, ATM ve www.gib.gov.tr (https://ivd.gib.gov.tr, https://intvrg.gib.gov.tr) kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başak kartınızın kredi kartı özelliği ile yapacağınız MTV ödemelerinizde işlemler 4 taksite bölünecektir.

Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kampanya kapsamına dahil edilecektir.

Bankkart’ın banka kartı özelliği, Bankkart Ücretsiz ve Bankkart Business ürünleri ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil edilmeyecektir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne ilişkin detaylı bilgiye https://www.gib.gov.tr/gibmevzuat adresinden ulaşabilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. kampanya koşullarını değiştirme ve kampanyayı durdurma hakkına sahiptir.