28 Ağustos 2017 Pazartesi 12:37
İndirim Kuponu : Avantajlı Alışveriş Dönemi

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte insanların alışkanlıklarında da büyük değişiklikler gözlenmeye başladı. Değişim gösteren alışkanlıklardan biri de şüphesiz alışveriş alışkanlığı. 2000’li yıllarda internetten alışveriş yapmak nadir bir eylem olmasına rağmen, günümüzde hemen hemen her internet kullanıcısı internetten alışveriş yapıyor. Büyük firmaların online alışveriş portallarında aldığı güçlü güvenlik önlemleri sayesinde de, müşteriler kredi kartlarıyla güvenle alışveriş yapabiliyorlar.

Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği (ETİD) tarafından hazırlanan rapora göre, 2005 yılında 1 milyar TL olan kredi kartı ile yapılan ödemelerin toplam hacmi, 2015 yılında tam 62 kat artarak 62 milyar TL’ye ulaştı. Aynı rapora göre, ortalama sepet miktarı 2007 yılında 110 TL iken, bu rakam 2013 yılında 200 TL’ ye ulaştı. Ve bu rakamların katlanarak artacağı öngörülüyor.

Neredeyse her alanda olduğu gibi, alışverişin de dijitalleşmesi birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Büyük mağazaların online mağazalarında fiziksel mağazalara oranla giderleri daha düşük olduğundan, online mağazalardaki ürün fiyatları, fiziksel mağazalara nazaran daha düşük. Bu da online alışverişi daha da avantajlı bir hale getiriyor.

Neyse ki online alışveriş avantajları bununla sınırlı kalmıyor. Düşük ürün fiyatlarının yanında, e-ticaret portallarında indirim kuponu ile ekstra indirim kazanmak mümkün. Türkiye’de ve dünyada büyük firmalar, online mağazalarında alışverişleri daha avantajlı bir hale getirmek için indirim kuponlarını kullanıyor. Temelde basit bir özel kod olan indirim kuponu sayesinde internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar, sepete ekledikleri ürünlerin toplam fiyatı üzerinden ekstra bir indirim kazanıyorlar.

Online mağazalarında indirim kuponları sayesinde avantaj yaratan mağazalara örnek olarak Türkiye’nin en büyük giyim alışverişi portallarından biri olan Trendyol verilebilir. Trendyol indirim kodu sayesinde müşteriler, mağazadan yaptıkları alışverişlerinde sepetlerinde kullandıkları özel kod sayesinde ekstra bir indirim kazanıyorlar. Bu kodlar düzenli ve sürekli olarak tanımlanıyor ve düzenli kullanıldığında ciddi miktarda tasarruf etmek mümkün. Trendyol’u sık ziyaret eden biriyseniz trendyol indirim kodu, Trendyol müşterilerine büyük avantajlar yaratıyor.

İndirim kuponu sayesinde avantaj yaratan bir diğer mağaza ise Koton. Koton indirim kodu, Koton online mağazasında kullanılabilecek özel indirim kodudur. Alışverişlerde kullanılan koton indirim kodu, online mağazadan yapılan her alışverişte ekstra indirim kazanmaya olanak sağlıyor. Hemen hemen yılın her döneminde tanımlanan indirim kodları sayesinde Koton online mağazasındaki indirim avantajlarından yılın 365 günü faydalanabilirsiniz.

Günümüzün yükselen trendi online alışverişin avantajları saymakla bitmiyor. Güçlü güvenlik önlemleri sayesinde de kullanıcıların gözü arkada kalmıyor. Eğer online alışverişi sık yapan biriyseniz, Türkiye’de hemen hemen her alışveriş sitesinde kullanılabilen indirim kuponları sayesinde ayda yüzlerce lira tasarruf etmeniz hayal değil. Bu da online alışverişi, fiziksel mağazalardan alışverişe nazaran daha avantajlı bir hale getiriyor.

Son Güncelleme: 28.08.2017 12:39