İzmir Haberleri

Miniklerden anlamlı ziyaret

Anlamlı ziyaret ile büyüklerini sevindiren minikler, yaşlılara büyük moral verdi ve yaşlı ziyaretleri ile ilgili farkındalık sağlanmasına yardımcı oldu. Ziyarette anaokulu kurucu müdürü Beril Çelikel ve Özel Aden Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi yetkilileri hazır bulundu.

Çocuklar yaşlıların yaşama mutluluğunu perçinliyor

Öğrencileri ve velilerimi karşılayan huzurevi müdürü Zeynep Demir; “Kurumumuzda düzenli olarak gençler ile yaşlılarımızı buluşturup çeşitli etkinlikler yapmaktaydık. Bu sefer anaokulu yaş grubundan miniklerimizi ağırlıyoruz. Sizleri yanımızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Bu etkinlik hem çocukların yaşlılık ve yaşlılara karşı yaklaşımını iyileştirirken, sakinlerimizin yaşama bağlılığını ve mutluluğunu
pekiştiriyor. Bu ziyaret ile sakinlerimiz adeta torunlarıyla buluşmuş kadar mutlu oldular. Geldiğiniz için teşekkür ediyor, her zaman bekliyoruz” dedi.

”Çocuklar için ilginç bir tecrübe oldu”

Bilgiç Çocuk Anaokulu kurucu müdürü Beril Çelikel ise “Eğitimin mekanik bir süreç olmasını istemediğimiz için; çocuk gelişimi ve eğitim uzmanlarının da destek ve görüşlerinden faydalanarak, sosyal ve duygusal becerilerin geliştirileceği çok yönlü bir eğitim ve aktivite programı oluşturduk. Bu ziyaret gibi çocuklarımızın sosyal sorumluluk bilincini arttıracak faaliyetleri eğitim planımıza ekledik. Bilgiç Çocuklarımız bugün çok eğlendi. Onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyan huzurevi sakinleri ile paylaşımda bulunmaları, onlarla zaman geçirmeleri ve okulda öğrendikleri akıl ve zeka oyunlarını oynamaları çocuklarımız için oldukça ilginç bir tecrübe oldu. Benzer etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Aden Huzurevi yetkililerine bizleri çok güzel ağırladıkları için teşekkür ederiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı