EğitimGündem

Milyonlarca öğrenci merakla bekliyordu! YKS 2020 sonuçları belli oldu

Son dakika! YKS 2020 sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği YKS 2020 sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinde erişime açıladı. Öte yandan tercihler ise 6-14 Ağustos tarihinde yapılacak.

Son dakika haberi… Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği YKS 2020 sonuçları belli oldu. Öğrenciler, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açılan YKS sonuçlarını TC Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS sınav sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır. Tercihler, 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS tercihleri 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak.

Adaylar, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin //www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecek.

Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu