Ekonomi

Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor ! İkramiyeler Hesaplara Yatmaya Başladı

Milyonlarca emekli vatandaşımızı ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandı. Merakla ve heyeceanla beklenen bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı. Emeklilerin Kurban Bayramı için 1000 lira ikramiyeleri bugünden itibaren hesaplara yatmaya başlıyor.

Kurban Bayramının yaklaşmasına az bir vakit kala 13 milyona yakın emekli vatandaşın hesaplarına tarihlere göre ikramiye ödemeleri yatırılmaya başlanıyor. İlk ikramiye ödemeleri 17 Temmuz yani bugünden itibaren başlıyor. SSK emeklilerinin ödemeleri 17-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bunun yanı sıra Bağ-Kur emeklileri ise ödemelerini 25-28 Temmuz tarihleri arasında alabilecek.

ZAMLI AYLIKLAR İLE HESAPLARA YATACAK?

İkramiyelerin ödenmesine ilişkin bir tarih düzenlemesi yapıldı. Bu tarih düzenlemesi ile emeklilerin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamalarının önüne geçilecek. İkramiyeler zamlı emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacak.

Bayram ikramiyeleri belirlenen tarihler arasında emekli vatandaşların maaş hesaplarının olduğu bankaya yatırılacak. Bu doğrultuda ikramiye alınabilmesi için herhangi bir ek işlem ya da başvuru yapılmasına gerek kalmayacak. Vatandaşlar diledikleri zaman bankalara ya da ATM cihazlarına giderek paralarını çekebilecekler.

KURBAN BAYRAMI

Peki bayram hangi tarihler arasında?

30 Temmuz – Kurban Bayramı Arifesi
31 Temmuz – Kurban Bayramı ilk günü
3 Ağustos – Kurban Bayramı son günü