EkonomiGündem

Milyonlarca kişiye müjdelendi: Borçların yüzde 50’si silenecek! Acil Ziraat Bankası’na gidin

Milyonlarca kişiye güzel haber geldi. Alınan karara göre, elektrik borçların yüzde 50’si silinecek. Ayrıca sıfır faizli kredi de verilecek. Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Ziraat Bankası ile yapmış olduğu iş birliğiyle çiftçilere destek olacak.

BORÇLARIN YÜZDE 50’Sİ SİLİNECEK

Milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren flaş açıklama yapıldı. Çiftçiye, sıfır faizli kredi verilecek ve elektrik borcu faizleri silinecek. İmzalanan protokole göre, elektrik borçlarının faizlerinin yüzde 50’si silinecek. çiftçilere elektrik borçları için 60 ay vadeli ve 10 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi verilecek. Buna göre, Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Ziraat Bankası ile yapmış olduğu iş birliğiyle, birikmiş elektrik borcu faizlerinin yüzde 50’sini silerek çiftçilere destek olacak.

Cumhurbaşkanı Kararı’yla 18.08.2022 tarihli Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğ çerçevesinde, Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak “Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi” ile çiftçiler ve sulama birlikleri, geçmiş dönem elektrik borçları için faizsiz beş yıl vadeye kadar ödeme imkanı ve yeni dönem elektrik borçları için de faizsiz, bir yıl vadeye kadar ödeme fırsatından faydalanabilecek.

Bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin, Aydem Perakende ve Gediz Perakende Müşteri İlişkileri Merkezlerinden Tarımsal Elektrik Borcu Kapama Bildirim Formu’nu temin ederek Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları gerekiyor.