Gündem

Milyonlarca Kişiye Bilim Kurulu Üyesinden Kritik Açıklama

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü corona virüsü salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özlü açıklamalarında vatandaşları uyararak hastalanıp iyileşenler de dahil olmak üzere hiç kimsenin kendini virüsü karşı korunmuş zannetmemesini istedi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü çok önemli açıklamalarda bulunarak vatandaşları bilinmeyenler hakkında uyardı. Sosyal medyadan paylaşım yapan Tevfik Özlü, bu kez bilinenleri değil bilinmeyenlerini yazacağını ifade ederek açıklamalarına devam etti.

BAĞIŞIKLIK GELİŞİP GELİŞMEYECEĞİ BELLİ DEĞİL

Konu ile ilgili olarak Tevfik Özlü açıklamalarında “Kovid -19’la karşılaşanların ne kadarında virüse karşı antikor geliştiği; bu antikorların, ne kadarının ikinci hastalıktan koruduğu; koruyucu antikorların, ne kadar süre kalıcı oldukları ve antikor dışında T hücre bağışıklığı gelişip gelişmediği belli değil.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra Tevfik Özlü açıklamalarının devamında virüsün aşıyla kazanılacak bağışıklıktan kendisini kurtaracak mutasyonlar geçirip geçirmeyeceğinin aşıyla kazanılan bağışıklığın, ne kadar süreceğinin tekrar aşılamanın gerekip gerekmeyeceğinin gerekecekse de hangi aralıklarla olacağının meçhul olduğunu vurguladı.

“MASKE, MESAFE VE HİJYEN”

Tevfik Özlü söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sonuç: Hastalanıp iyileşenler de dahil olmak üzere hiç kimse, kendisini virüse karşı korunmuş zannetmesin. Virüs  hepimize bulaşabilir, hastalandırabilir ve öldürebilir. Halen tek korunma yolumuz tedbirli olmak: maske, mesafe ve hijyen. “

İlgili Makaleler