EkonomiGündem

Milyonlarca emeklinin hesabına zamlı para yatacak: Karşılıksız ödeme yapılacak!

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Emeklilere verilen bayram ikramiyelerine zam beklentisi oluştu. Ramazan Bayramı’nda 2 bin TL olarak verilen bayram ikramiyeleri bu bayramda zamlı olarak hesaplara yatabilir. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri ne kadar olacak?

Emekli bayram ikramiyelerine zam yapılması gündeme geldi. Emeklilerin merakla beklediği bayram ikramiyelerini seçim sonuçları belirleyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram ikramiyelerine zam sinyali verirken, Kılıçdaroğlu ise asgari ücret kadar ikramiye vereceğini duyurmuştu.

ERDOĞAN’DAN ZAM SİNYALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli ikramiyeleri için zam sinyali verdi. Erdoğan son yaptığı açıklamada “Emeklilerimizin bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardık, şimdi bu rakamı daha da yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLAMASI

Seçimde yarışacak iki adaydan biri olan Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise hesaplara yatacak bayram ikramiyesi için “Kurban Bayramı’nda 8 bin 500 lira ikramiyenize ilaveten bu Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak” diye konuşmuştu.

KULİSLERDE KONUŞULAN İDDİA İSE ŞU ŞEKİLDE;

2018 yılında hayata geçen emekliye bayram ikramiyesi uygulaması aradan geçen 5 yıl içinde yüzde 100 zamlanarak mevcut ikramiye tutarını 2 bin liraya kadar çıkardı. Ankara kulislerinde konuşulan son iddiaya göre AK Parti’nin bayram ikramiyesindeki hedefi 2 bin lirayı 3 bin liraya çıkarmak. Kılıçdaroğlu ise seçimi kazanması halinde emeklilere asgari ücret tutarında ikramiye dağıtacağının sözünü verdi.