EkonomiGündem

Milyonlarca çalışan bekliyordu: Tarih belli oldu! Ek ödeme verilecek

Resmen açıklandı! Milyonlarca memur ek ödemesini alabilecek. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre ödeme tarihleri açıklandı. Konuya yönelik ilk açıklama ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi.

Cumhurbaşkanı Kararı ile 6772 sayılı kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2022 yılında yapılacak ilave tediye sürelerinin belirlenmesi hakkındaki karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanan kamuda çalışan işçilere ilave tediye ödeme tarihlerine ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Bilgin, “Cumhurbaşkanımızın kararıyla işçilerimizin ilave tediyeleri Kurban Bayramı öncesi ödenecektir. Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi, Türkiye’mizin geleceği için değer üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

4 TEMMUZ’DA ÖDENECEK

Böylece Resmi Gazete’de yayımlanan kamuda çalışan işçilere 2022 yılı ilave tediye ödemelerinin ilk yarısı 4 Temmuz’da, diğer yarısı ise 16 Aralık’ta yapılacak.