Gündem

Milli Savunma Bakanlığı’ndan acı haber! 2 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan son dakika bilgisine göre Irak’ın kuzeyindeki Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmadan acı haber geldi. MSB’nin açıklamasına göre 2 askerimiz şehit oldu.

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz” ifadesi kullanıldı.

ACI HABER GAZİANTEP’E ULAŞTI

Piyade Teğmen Ali Rıza Özcücük’ün (28) şehadet haberi Gaziantep’teki ailesine ulaştı.

Özcücük’ün acı haberini Vatan Mahallesinde yaşayan Nihat- Fatma Özcücük çiftine askeri yetkililer, sağlık ekibi ile birlikte verdi. Oğullarının şehadet haberiyle üzüntü yaşayan çift, gözyaşlarına boğuldu. Haberi alan ailenin yakınları ve komşuları ise eve taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin evine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı.

Yakınları, nişanlı olduğu öğrenilen şehit Ali Rıza Özcücük’ün sabah annesi ile telefonda konuştuğunu belirtti. Şehit Özcücük’ün yarın düzenlenecek törenin ardından defnedileceği öğrenildi.

AKSARAY’A ŞEHİT ATEŞİ

Şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer’in (24) acı haberi memleketi Aksaray’daki ailesine ulaştı.

Şehit Güçlüer’in acı haberi İstanbul Beyoğlu’nda yaşayan ve bayram nedeniyle memleketleri Aksaray’ın Güzelyurt ilçesi Ihlara beldesine gelen annesi Aybeniz ve babası Mustafa Güçlüer’e askeri yetkililer tarafından verildi.

Oğlunun şehit olduğunu öğrendikten sonra sinir krizi geçiren anne Aybeniz Güçlüer’e, hazırda bekletilen ambulansta müdahale edildi. Haberi alan yakınları eve akın ederken, çevreye Türk bayrakları asıldı.

1 kız kardeşi olan ve bekar olduğu öğrenilen Güçlüer’in cenazesinin yarın Ihlara beldesinde defnedilmesi bekleniyor.