GündemKamu

Milli Savunma Bakanı Akar’dan terörle mücadele mesajı: Bu yıl 2 bin 632 terörist etkisiz hale geldi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı Sancak Tevdi Töreni’ne katılmak üzere Batman’a gitti. Bakan Akar buradaki törende yaptığı açıklamada, “Terör örgütünde çöküşü görüyoruz. Bu yılın başından itibaren 2 bin 631 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı Sancak Tevdi Töreni’ne katıldı. Akar, Batman’daki törende yaptığı açıklamada terör örgütünün çöküş içinde olduğunu ifade etti, son rakamları duyurdu.

“Yılın başından itibaren etkisiz gele getirilen terörist sayısı 2 bin 631 oldu.”

Akar, Mehmetçiğin bir taraftan hudut güvenliği ve terörle mücadele diğer taraftan da denizde ve havadaki görevlerini kararlılıkla, başarıyla yerine getirdiğini belirterek, şunları söyledi: “Terörle mücadele operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda devam ediyor. 24 Temmuz 2015’ten itibaren yurt içi, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 33 bin 112 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren ise etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 631 oldu.

Biz bu faaliyetleri yaparken tüm komşularımızın hakkına, hukukuna, sınırlarına saygılıyız. Diğer taraftan da ülkemizin, milletimizin, vatandaşlarımızın ve hudutlarımızın korunması için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Bizim tek hedefimiz teröristlerdir. Geldiğimiz noktada terör örgütündeki çöküşü görüyoruz.

Yaptığımız çalışmalarımızdaki dikkatimizi ve hassasiyetimizi kaybetmeyeceğiz. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Sizler uçaklarımızın, komandolarımızın gözü olacaksınız. Sonuçta en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek. ”

“Sancak bizim milli-manevi değerlerimiz”

Bakan Akar, “Sancak bizim milli-manevi değerlerimizin, vatan ve millet sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin, hür ve bağımsız yaşama azmimizin sembolüdür. Şeref timsali sancağımızı her ne pahasına olursa olsun korumak ve yüceltmek birinci vazifemizdir” ifadelerini kullandı.

Mehmetçiğin 84 milyonun güvenliğini sağlamak, ülkesinin hak ve menfaatlerini korumak için ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışı içinde, karada, denizde ve havada kendisine verilen tüm görevleri şimdiye kadar başarıyla yerine getirdiğini, bundan sonra da getirmeye devam edeceğini ifade eden Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı ve etkin operasyonlarını gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu.

Bakan Akar ve kuvvet komutanları Batmanda

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Batman’da 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklama: “Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı Sancak Tevdi Töreni’ne katılmak ve çeşitli faaliyetlerde bulunmak üzere Batman’a gitti.” şeklinde oldu.