Kamu

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek! Başvurular ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeni personel alımı için ilan verdi. ‘Sözleşmeli bilişim personeli’ kadrosu için alım yapacak olan bakanlık, başvurularda KPSS ve YDS puanı istiyor. Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar için başvuru şartları ve detayları haberimizde…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfasında Milli Eğitim Bakanlığı personel alım ilanı yayınlandı. Bakanlık sözleşmeli bilişim personeli kadrosu için ağ uzmanı, sistem uzmanı, yazılım uzmanı alanlarından alım gerçekleştirecek. Toplamda 6 kişinin istihdamını sağlayacak olan Bakanlık alımlarda sözlü sınav yöntemini kullanacak. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlar 6 Temmuz 2020 ile 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

MEB tarafından verilen personel alım ilanında şu ifadeler kullanıldı:

Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca; 2018 ve 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 11 – 12 – 13 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 (altı) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr – http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler