EğitimGündem

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 5 Temmuz’da başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan son dakika bilgisine göre 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarının 5 Temmuz’da başlayacağını duyururken kurslarda koronavirüs ile mücadele kapsamında maske mesafe ve hijyene dikkat edileceği duyuruldu.

5 TEMMUZ VE 27 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASI

Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, resmi okullarda öğrenim gören 11. sınıftan 12. sınıfa geçen ve örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun öğrencilere verilecek eğitim, 5 Temmuz – 27 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalabilecek.

Kurslarda, Kovid-19 salgınıyla mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak.