Eğitim

Milli Eğitim Bakanı’ndan son dakika açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim döneminde uygulanacak olan yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde uygulanacak yüz yüze eğitim hakkında; “Birtakım teknik hazırlıklarımız var, çok kısa süre içerisinde gereken açıklamalar yapılacak” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Microsoft İş Birliğinde Düzenlenen Mesleki Gelişim Programı Dijital Sertifika Töreni kapsamında yaptığı konuşmada, öğretmenlerin teknolojik becerilerini kuvvetlendirme konusunda kararlı olduğunu dile getirdi.

Selçuk, Bakanlık ile Microsoft iş birliğinde, düzenlenen “Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programı” kapsamında şimdiye kadar 53 eğitim programı gerçekleştirdiklerini, 6 bin 100 öğretmenin bundan yararlandığını ve 4 bin 448 öğretmenin sertifika almaya hak kazandığını belirtirken, bu sayıları artıracaklarını belirtti. Öğretmenlerin kendilerini geliştirme ve yenilemeleri gerektiğini ifade eden Selçuk; öğretmenlerin düzenlenen eğitimlere başvurularının yüksek olduğunu ifade etti.  Öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri gerektiğine dikkati çeken Selçuk, öğretmenlerin eğitimlere başvurularının yüksek olduğunu aktardı. Konuşmaların ardından Bakan Selçuk, çevrim içi bağlantı yoluyla, eğitimini tamamlayan öğretmenlere dijital olarak sertifikalarını verdi.

Bakan Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde yapılacak yüz yüze eğitime ilişkin sorular üzerine de “Birtakım teknik hazırlıklarımız var, çok kısa süre içerisinde gereken açıklamalar yapılacak. Merak etmeyin” diye konuştu.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler