Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan LGS açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sınav evrakı dağıtacak görevliler eldiven kullanacak." ifadelerinde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ziya Selçuk, LGS ile ilgili “Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi’den itibaren dağıtılacak.” ifadelerinde bulundu.

AÇIKLAMA GELDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS’ye ilişkin yaptığı açıklamada “Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi’den itibaren dağıtılacak” dedi. Öte yandan konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da bir açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran’da gerçekleşecek LGS’ye ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi’den itibaren dağıtılacak.”ifadesini kullandı.

Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği

LGS ile ilgili tedbirlere devam ediyoruz.

Sınav evrakı dağıtacak görevliler eldiven kullanacak

Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi’den itibaren dağıtılacak.

MEB’DEN AÇIKLAMA

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındı. Önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları, bu yıl bir karmaşaya neden olarak sosyal mesafenin ihlal edilmesi olasılığının ortadan kaldırılması için öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek. Ayrıca soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak.

Etiketler

İlgili Makaleler