Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan EBA açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim süreci ile ilgili sosyal medya platformu İnstagram'dan önemli bilgilendirmelerde bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA şifresinin velilerin telefonlarına gönderileceğini bildirdi.

Milli Eğitim Baknı Ziya Selçuk, sosyal medya platformu İnstagram’da canlı yayın yaparak uzaktan eğitim ile ilgili önemli bilgilendirme ve açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Selçuk’un dün uzaktan eğitim süreciyle ilgili Instagram üzerinden yaptığı canlı yayına ilişkin görüntüleri paylaştı.

Görüntülere göre Bakan Selçuk, velilere uzaktan eğitime ilişkin ayrıntılı bilgi verdi, soruları yanıtladı.

Uzaktan eğitime ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirten Selçuk, okulların ne zaman açılacağına ilişkin şu an bir karar bulunmadığını ifade etti. Selçuk, bu tarihi koronavirüsün yayılımı doğrultusunda Bilim Kurulu Kararı ile ülkedeki durumun belirleyeceğini söyledi.

“ŞİFRE GÖNDERİLECEK”
Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) girişte bazı problemlerin yaşandığına işaret eden Selçuk, “İnternet altyapısının arka planında test çalışmalarını sürdürdüğümüz için bazı sorunlar olabiliyor. Bu sorunlar nedeniyle EBA şifresini almayan her öğrencinizin velisinin cep telefonuna çocuğuyla ilgili şifre gönderilecek.” açıklamasını yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı