Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Doğa Koleji açıklaması! Doğa Koleji son dakika gelişmeleri

Doğa Koleji’nden beklenen açıklamanın ne zaman geleceği veliler ve kamuoyu tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili 17.30’da açıklama yapılacağını belirtti.

Doğa Koleji’ndeki maaş krizi giderek büyüyor. 4 aydır maaş alamayan öğretmenler derse girmiyor. Bugün Milli Eğitim Bakanı ziya Selçuk’tan bir açıklama geldi. Bakan Selçuk, gün içindeki maaş krizi ile ilgili açıklama yapılacağını söyledi.

BAKAN SELÇUK’TAN DOĞA KOLEJİ AÇIKLAMASI

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları şöyle:

”Sonlandırma işleminin yapılması halinde öğretmenlerimizin çok büyük bir problemle karşı karşıya kalacağı açık. Dersinin başında olan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Satış ve devir sürecini çok yakından takip ediyoruz. Yakın bir süre içerisinde satış yönüde bir çözümün ortaya çıkması için gereken tedbirleri de alıyoruz. Temennimiz satış sürecinin olumlu bir şekilde gerçekleşmesi yönünde olup kamu kaynakları ile şirket kurtarma planımız olmadığını ifade etmek isteriz. Yeni okul açılırken mali teminat zorunluluğu getirilecek.”

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama daha yapıldı. Milli Eğitim Bakanı’nın önce velileri temsilen bir grubu kabul edeceği daha sonra da süreçle ilgili olarak 17:30’da açıklama yapılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın