EğitimGenelGündem

Milli Eğitim Bakanı uyardı! Lütfen…

Koronavirüs döneminde eğitimin aksamaması ve en güvenli şekilde gerçekleşmesi için atılan adımlar kapsamında Bakan Selçuk 3 önemli uyarıda bulundu.

Koronavirüs salgını sırasında yüzyüze eğitim, hibrit eğitim ve benzeri modeller sürekli konuşulurken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya üzerinden üç önemli uyarıda bulundu.

Selçuk, instagram profili üzerinden yaptığı paylaşımda; “Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en ufak bir risk durumuna mahal verecek adım atmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Eğitime ilişkin üç not paylaşan ve uyarılarda bulunan Bakan Selçuk, öğretmenlerin birbirlerine de “Hocam” diye hitap ettiklerini belirterek; “Çünkü öğretmenler, biraz da herkesin öğretmenidir.” değerlendirmesinde bulundu.

ELİMİZDEKİ EN GERÇEKÇİ ÇÖZÜM BU

Paylaştığı notların akılda tutulabilecekya da bir kağıda yazılabilecek kadar basit olduğunu belirten Bakan Selçuk; “Birinci notum şu: Salgın döneminde, eğitim öğretime uzaktan eğitimle devam ettiğimiz her güne sıkıca tutunmalıyız. Lütfen uzaktan eğitime, EBA TV’ye, canlı sınıflara ağırlık verin. Bu koşullarda elimizdeki en gerçekçi çözüm bu. Lütfen, gayret edelim” şeklinde düşüncesini ifade etti.

BU ÜLKENİN ÖĞRETMENLERİNE GÜVENEN

İkinci notunda yüz yüze eğitime geçiş sürecine dair fikrini ileten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, üçüncü notunda da yine bağdaşık bir söylemden devam etti.

Bakan Selçuk, diğer iki notunda; ”

Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en ufak bir risk durumuna mahal verecek adım atmayacağız. Çocuklarımızın sağlığı, en hassas noktamız olduğunu unutmayalım.

Üçüncü notum: Biz, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimizle büyük bir eğitim ekibiyiz. Hepimiz ‘eğitim’ için eğitim aldık; bütün işimiz gücümüz, çabamız, derdimiz, endişemiz, çözümümüz, meselemiz ‘eğitim’. Her bir adımında büyük zorlukların içinden geçtiğimiz şu salgın günlerinde, işin bu kısmını bize bırakın. Bu ülkenin öğretmenlerine güvenin ve siz tedbirinizi almaya, çocuklarımıza evde destek olmaya, onları her türlü kaygıdan uzak büyütmeye odaklanın. Böylece, birlikte bir ekip olup birbirimize olan inancımızı yitirmez ve kenetlenirsek çocuklarımız kazanacak. Notlar bugünlük bitti; sınav yok, sözlü serbest… Siz de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu