Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan öğretmenlere fidan çağrısı!

Ülkemizin dört bir yanında gelen orman yangınları nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın yüz yüze olarak ders başı yapacak öğretmenlere çağrı yaptı ve “Öğretmenlerimizi okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum'' dedi.

Ülkemizin dört bir yanında gelen orman yangınları nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın yüz yüze olarak ders başı yapacak öğretmenlere çağrı yaptı ve “Öğretmenlerimizi okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum” dedi.

Başta Hatay olmak üzeri ülkemizin dört bir yanında orman yangınlarına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kayıtsız kalmadı. Yarın yüz yüze eğitime başlayacak olan öğretmenlere çağrıda bulunan Bakan Selçuk, her birinden okulun bahçesine birer ağaç dikmesini istedi.

OKULDA SONRA…

Twitter adresinden açıklama yapan Bakan Bakan Ziya Selçuk, ”Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu