Gündem

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür duyurdu: İstifa etti!

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür sosyal medya hesabı üzerinden görevi bıraktığını açıklaması üzerine alınan bilgilere göre Birol Gür’ün milletvekili adayı olacağı konuşulmaya başladı. MHP’de yaşanan sürpriz istifanın ardından Gür “Mensubu bulunmaktan şeref duyduğum hareketimizin İstanbul İl Başkanlığı makamından an itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Liderimizin emrinde son nefesimize kadar hareketimizin başarısı için ter dökmek vazifemiz olacaktır. Her daim Lider, Teşkilat, Doktrin demeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAĞI KONUŞULUYOR

İstifa nedeni merak konusu olurken, MHP kulislerinde dolaşan iddialara göre Gür’ün siyasi kariyerinde yeni bir atılım yapacağı söyleniyor. Gür’ün 2023 seçimlerinde yine MHP’den milletvekili adayı olacağı konuşuluyor.

BİROL GÜR KİMDİR?

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı ve Rideva Kurucu Mütevelli Heyet üyesiBirol Gür 1971 yılındaGüneysu’da doğdu. İlkokulu Güneysu İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Gür, lisans öğrenimine psikoloji üzerinde devam etmektedir. Uzun yıllar Ülkü Ocakları’nda değişik görevlerde bulunduktan sonra 2006/2009 MHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 2015 yılında görev aldığı MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu’nda, 2018 tarihinden bu yana İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Evli bir kız çocuğu babası olan Gür, gıda sektöründe ticaretle iştigal etmektedir. Güneysu Derneği üyeliği yanında ve Ridef Vakfı kurucu üyeliği ve Rideva Kurucu Mütevelli Heyet üyesidir.