Politika

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den İstanbul seçim yorumu: YSK milletimizin yüreğine su serpimiştir

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM’deki parti grup toplantısında konuştu.,

YSK MİLLETİMİZİN YÜREĞİNE SU SERPMİŞTİR

31 Mart’ta CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçildiği İstanbul büyükşehir belediye seçiminin YSK tarafından iptal edilmesi ve 23 Haziran’da tekrar edilmesiyle ilgili “Seçim sonrası ortaya çıkan tartışmaların bir ayağında İstanbul seçimlerinin akıbeti bulnurken diğerinde de Cumhur İttifakı’yla ilgili spekülasyonlar yer almıştır. 6 Mayıs 2019’da YSK itirazları görüşmüş, adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir. Oy çokluğuyla Hakkın, halkın, hukukun tercümanı olmuştur. YSK’nın söz konusu kararına elbette tartışmasız saygı duyuyoruz.” dedi.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun YSK üyelerine yönelik sözlerini de sert bir dille eleştirdi:

Quote Message: Üyelere çete ve hukuk cinayeti işledi gibi ithamlar yanlıştır, sakat bir zihniyetin sızlanmasıdır. Cumhur İttifakı’na yönelik bir amaca matuf tezgahla ilgili söyleyeceklerim vardır. 31 Mart’tan sonra Cumhur İttifakı’nın budanamsını hatta kopmasını arzulayan müşfik ve munafık cephelere adeta cesaret gelmiştir. Zillet İttifakı fitne oklarını fırtlatmaya başlamıştır Bunlar mayalarına uygun olanı yapmıştır, aslında bu kimliksizlere bunu çok görmüyoruz. İçtikleri süt neyse bunun gereğini yapmışlardır. Azıtıyorlar, şımarıyorlar, sırtı kaşınan keçler gibi oraya buraya sürtünmeye, oraya buraya bulaşmaya başlıyorlar. Zaman zaman bunların gevşeyen vidalarını sıkmak, anladıkları dilden konuşmak mecburiyet halini alıyor. Biz de üzerimize düşen görevi seve seve yapıyoruz.”

Üyelere çete ve hukuk cinayeti işledi gibi ithamlar yanlıştır, sakat bir zihniyetin sızlanmasıdır. Cumhur İttifakı’na yönelik bir amaca matuf tezgahla ilgili söyleyeceklerim vardır. 31 Mart’tan sonra Cumhur İttifakı’nın budanamsını hatta kopmasını arzulayan müşfik ve munafık cephelere adeta cesaret gelmiştir. Zillet İttifakı fitne oklarını fırtlatmaya başlamıştır Bunlar mayalarına uygun olanı yapmıştır, aslında bu kimliksizlere bunu çok görmüyoruz. İçtikleri süt neyse bunun gereğini yapmışlardır. Azıtıyorlar, şımarıyorlar, sırtı kaşınan keçler gibi oraya buraya sürtünmeye, oraya buraya bulaşmaya başlıyorlar. Zaman zaman bunların gevşeyen vidalarını sıkmak, anladıkları dilden konuşmak mecburiyet halini alıyor. Biz de üzerimize düşen görevi seve seve yapıyoruz.”

Bahçeli, seçim sonrası kutuplaşmanın önüne geçilmesi ve ekonomik bekanın korunması gerektiğini söyledi:

Quote Message: Kutuplaşarak mesafe alamayız, kavgayla zaman kaybedemeyiz. Ya adil ve adaletli bölüşüp çok olacağız ve aynı zamanda tok olacağız, ya bölüneceğiz. Ya bir olup zalimlerin oyununu bozacağız ya da teslimiyet anaforuna kapılıp bozguna uğrayacağız. Herkes aklını başına almalıdır, bizim gidecek başka bir ülkemiz yoktur. Bizim kaybedecek develtimiz, vazgeçilecek insanımız da yoktur. Unutulmasın ki birlikte çok daha güçlüyüz.”

Kutuplaşarak mesafe alamayız, kavgayla zaman kaybedemeyiz. Ya adil ve adaletli bölüşüp çok olacağız ve aynı zamanda tok olacağız, ya bölüneceğiz. Ya bir olup zalimlerin oyununu bozacağız ya da teslimiyet anaforuna kapılıp bozguna uğrayacağız. Herkes aklını başına almalıdır, bizim gidecek başka bir ülkemiz yoktur. Bizim kaybedecek develtimiz, vazgeçilecek insanımız da yoktur. Unutulmasın ki birlikte çok daha güçlüyüz.”

Quote Message: Günlük siyasi kaygıları bir kenara bırakıp çıkar hesaplarından sıyrılmak lazım. Nefsin esaretinden kurtulmak, benmerkezli eğilimlerin yörüngesinden çıkmak acil bir ihtiyaçtır. Siyasi ve ekonomik bekamızı fedakarlıkla korumalıyız. Türk millet ortak faydasında buluşarak azimle yürümeliyiz.”

Günlük siyasi kaygıları bir kenara bırakıp çıkar hesaplarından sıyrılmak lazım. Nefsin esaretinden kurtulmak, benmerkezli eğilimlerin yörüngesinden çıkmak acil bir ihtiyaçtır. Siyasi ve ekonomik bekamızı fedakarlıkla korumalıyız. Türk millet ortak faydasında buluşarak azimle yürümeliyiz.”

“31 Mart’ın açık ara kazananı Cumhur İttifakı’dır”

Quote Message: Türkiye zorlu bir seçim sürecinden çıkmıştır. Seçim sonuçlarla ilgili değerlendirmelerimiz farklı zeminlerde yaptık. 31 Mart’ta milletimizin sandık yoluyla verdiği mesajları titizlikle analiz edip yorumladık. 31 Mart’ın kazananı açık ara farkla Cumhur İttifakı’dır. Milli kucaklaşmanın adresi Cumhur İttifakı olmuştur. MHP takdir edilecek bir sonuç almıştır. Bize göre 31 Mart mahalli idareler çözümleri düğümü çözmüş, hükmünü vermiştir. Cumhur İttifakı ülke bazında siyasi ve stratejik hedeflerine ulaşmıştır. Buna hürmet etmek asıldır, önemlidir.”

Türkiye zorlu bir seçim sürecinden çıkmıştır. Seçim sonuçlarla ilgili değerlendirmelerimiz farklı zeminlerde yaptık. 31 Mart’ta milletimizin sandık yoluyla verdiği mesajları titizlikle analiz edip yorumladık. 31 Mart’ın kazananı açık ara farkla Cumhur İttifakı’dır. Milli kucaklaşmanın adresi Cumhur İttifakı olmuştur. MHP takdir edilecek bir sonuç almıştır. Bize göre 31 Mart mahalli idareler çözümleri düğümü çözmüş, hükmünü vermiştir. Cumhur İttifakı ülke bazında siyasi ve stratejik hedeflerine ulaşmıştır. Buna hürmet etmek asıldır, önemlidir.”

“Cumhur İttifakı milli mücadele hamurudur”

Bahçeli, Davutoğlu’nun adını vermeden eski siyasilerin bugün farklı bir pozisyon alarak açıklamalar yaptığını söyledi ve ekledi:

Quote Message: Cumhur İttifakı’nın dağılmasını bekleyenler… Bunlara şerefiniz kadar konuşun desek ömürleri boyunca tek kelime edemezler. Fitne fesata bürünmüş insanlar iblisin yer yüzü suretleridir. Cumhur İttifakı bu iblis suretlerini her aşamada karşılamaya sonuna kadar hazırdır. Cumhur İttifakı’nın çözülmesini umanlar bazen eski siyasetçi kisvesiyle çıkıp gevezelik yaparlar. Hepsi kinlidir, hepsi klinik vakadır, alayı birden kifayetsiz mühteristir. Cumhur İttifakı üzerinde yapılan kirli yorumların alayı kirli itiraftır. Bugün ittifak dünden daha güçlüdür.”

Cumhur İttifakı’nın dağılmasını bekleyenler… Bunlara şerefiniz kadar konuşun desek ömürleri boyunca tek kelime edemezler. Fitne fesata bürünmüş insanlar iblisin yer yüzü suretleridir. Cumhur İttifakı bu iblis suretlerini her aşamada karşılamaya sonuna kadar hazırdır. Cumhur İttifakı’nın çözülmesini umanlar bazen eski siyasetçi kisvesiyle çıkıp gevezelik yaparlar. Hepsi kinlidir, hepsi klinik vakadır, alayı birden kifayetsiz mühteristir. Cumhur İttifakı üzerinde yapılan kirli yorumların alayı kirli itiraftır. Bugün ittifak dünden daha güçlüdür.”

Quote Message: Siyasi çıkar gayesiyle ittifakımızın çatısını örmedik, mert olduk, adam gibi tavır aldık dik durduk. Milli bekamızın etrafında birleştik. İttifakımız birilerini niye rahatsız ediyor? Cumhur İttifakı Türkiye’nin yeni bir Çanakkale ruhu, milli mücadele hamurudur.”

Siyasi çıkar gayesiyle ittifakımızın çatısını örmedik, mert olduk, adam gibi tavır aldık dik durduk. Milli bekamızın etrafında birleştik. İttifakımız birilerini niye rahatsız ediyor? Cumhur İttifakı Türkiye’nin yeni bir Çanakkale ruhu, milli mücadele hamurudur.”

Bir yanıt yazın