Magazin

Metin Hara'nın 6 hapsi istendi! Avukatından açıklama geldi

Metin Hara, kendisini doktor gösterdiği gerekçesi ile BİMER’e şikayet edilip hapsi istenmişti. BİMER’e şikayet edilen Metin Hara’nın avukatından ilk açıklama geldi.

İŞ YERİ MÜHÜRLENDİ
Soruşturmada Hara’ya ait İnsana Güven Eğitim Danışmanlık şirketinin faaliyet izni olmadığı belirlendikten sonra ünlü yazarın iş yeri mühürlendi. 

Hara’nın avukatının yaptığı açıklama şöyle; “Müvekkil Metin Hara’nın yetkisiz hekimlik suçlaması ile hakkında yürütülen yargı süreci ile ilgili açıklamaları yapma gereği duyuyoruz. Zira konu toplumu yanlış yönlendiren, gerçeği aksettirmeyen, kötü niyetli ve zarar vermeye yönelik bir şekilde işlenmektedir.”

İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR
“Evvela belirtilmesi gereken husus, Müvekkilin üniversite eğitimini tamamlayarak fizyoterapist ünvanını kazandığıdır. Müvekkil herhangi bir ortamda kendini doktor olarak tanıtmış değildir. İşyerinin Sağlık Bakanlığı tarafından mühürlediği iddiası da gerçek dışıdır. Yargılama çok teknik ve detaylı düzenlemeler içeren mevzuata ilişkin bir konudur. Müvekkil bu şekilde gerçek dışı bir haberle basında yer almaktan ve kamuoyuna yanlış tanıtılmaktan dolayı büyük bir rahatsızlık ve üzüntü duymaktadır.

2017 senesinde yaşanan ve yargılaması devam eden bir konu ile ilgili olarak kamuoyu nezdinde müvekkili mahkum eden yayınlar yapılması hukuka aykırıdır. Konu ile ilgili Müvekkil hakkında verilmiş bir mahkeme kararı da bulunmamaktadır.Yargıya intikal eden olayların tartışılma yeri yargı makamlarıdır. Süreç sonunda gerçekler ortaya çıkacaktır. Bu hususlar kamuoyunun bilgisine sunulur. Saygılarımızla.”

Bir cevap yazın