Ege Haberleri

Meteoroloji’den son dakika hava durumu açıklaması! 3 Şubat İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya’da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 3 Şubat son dakika hava durumu verileri resmi internet sitesinde paylaşıldı. Vatandaşlar tarafından hava durumu raporu arama motorlarında merakla araştırılıyor. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi geneli parçalı ve az bulutlu geçecek. Ancak bölgenin kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Balıkesir ili Edremit Körfezi çevreleri ile İzmir ve Aydın il geneli aralıklı ve yerel olmak üzere hafif sağanak yağmurlu geçecek.

Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak pus ve sis beklenmektedir.

1-2 derece artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Rüzgar Güney yönlerden hafif, kıyı kesimlerde orta kuvvette esecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege, Antalya çevreleri, Çanakkale’nin güney ilçeleri, Balıkesir’in batı kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Batı ve Orta Karadeniz ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat çevrelerinin yağmur ve sağanak, Sivas, Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Batı Karadeniz’de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın gece saatlerinden sonra Batı Karadeniz’de kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinden eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE HAVA DURUMU
Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 18°C
Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu hafif sağanak yağışlı
Aydın °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel hafif sağanak yağmurlu, sabah saatlerinde puslu

MANİSA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

UŞAK °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA °C, 13°C
Çok bulutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın