Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

Meteoroloji’den son dakika Ege Bölgesi hava durumu açıklaması!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 Şubat son dakika hava durumu verileri resmi internet sitesinde paylaşıldı. Vatandaşlar tarafından hava durumu raporu arama motorlarında merakla araştırılıyor. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi çok bulutlu geçecek. Ancak bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yağışlar öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde yerel olarak kuvvetli, Çanakkale çevreleri ve Edremit körfezi çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli olacak.

Hava sıcaklığı önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Rüzgar ise güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) zaman zaman fırtına ve tam fırtına şeklinde (70-100 km/s) esecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu ile gece saatlerinden itibaren İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde beklenen yağışların; Marmara ve Ege ile Antalya’nın doğu ve batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE HAVA DURUMU
Çok bulutlu, Kıyı Ege ile öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde beklenen yağışların; öğleden sonra Kıyı Ege’de, akşam saatlerinde Muğla, Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara ve Ege ile Antalya’nın doğu ve batı ilçelerinde kuvvetli (25-100 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara ve Kıyı Ege’de güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak başlayacak olan rüzgarın, zamanla iç ve kuzey kesimlerde etkisini artırarak kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

A.KARAHİSAR °C, 13°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu

DENİZLİ °C, 18°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 18°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 13°C
Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı

Aydın °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı

UŞAK °C, 14°C
Kuvvetli yağmurlu

KÜTAHYA °C, 14°C
Kuvvetli yağmurlu

İlgili Makaleler

Kapalı