Ege HaberleriGündem

Meteoroloji’den o illere sağanak yağış uyarısı! İzmir’de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu açıklaması geldi. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi'nde sağanak yağış beklenmezken, bazı iller yağışa karşı uyarıldı. Peki, hangi illerde yağış var? İzmir'de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 1 Kasım hava durumu verileri paylaşıldı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi’nde sağanak yağış beklenmezken, parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Öte yandan bazı iller sağanak yağışa karşı uyarıldı.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Orta ve Batı Karadeniz kıyı kesimi, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Tokat, Kayseri, Sivas ve Elazığ çevreleri ile Hatay kıyı kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağışların; akşam saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 20°C
Parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 20°C
Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu