Gündem

Meteoroloji’den o illere sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bazı iller için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Söz konusu illerde yaşayan vatandaşların sağanak nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Alınan verilere göre, Doğu Karadeniz’de yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor. Sağanak yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın Giresun, Ordu ve Trabzon’da yerel olarak kuvvetli, Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon’un batı ilçeleri ile Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ile gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

Perşembe günü de Rize’de yerel olarak şiddetli, Artvin’in kuzey ilçelerinde yer yer aşırı sağanak öngörülüyor.

Sağanak nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İlgili Makaleler