Gündem

Meteoroloji’den o illere kritik uyarı! Şiddetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Giresun'un iç kesimleri sağanak yağışa karşı uyarıldı. Öte yandan Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege'de ise kuvvetli rüzgar bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bazı iller için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Giresun’un iç kesimleri sağanak yağışa karşı uyarıldı. Öte yandan Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege’de ise kuvvetli rüzgar bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Giresun’un iç kesimlerinde yarın akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile ülkenin güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Akşam saatlerinden itibaren rüzgarın, Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege ile yarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu